استخر هتل فولتون قشم

 
 

استخر روباز هتل فولتون قشم

بدون شک اگر مسافر قشم باشید برای رسیدن به این جزیره زیبا راهی طولانی را طی کرده‌اید یا گشت گذار در شهر و مکان‌های دینی جزیره شما را خسته کرده است. برای بیرون کردن این خستگی از تن و بازیافتن دوباره انرژی هیچ کاری به‌اندازه شنا کردن شما را سرحال نمی‌آورد. استخر هتل فولتون یکی از امکانات کم‌نظیر این مجموعه تفریحی - اقامتی است. یک استخر وسیع و روباز با نمایی کم‌نظیر و دیدنی از دریای نیلگون خلیج‌فارس. نزدیک بودن استخر مجموعه هتل فولتون قشم به دریا باعث می‌شود شنا کردن و آفتاب گرفتن در آن لذت وافری داشته باشد. هتل فولتون تنها مجموعه اقامتی در جزیره قشم است که یک استخر روباز و اختصاصی دارد. در روزهایی که آفتاب ملایم‌تر می‌تابد و هوا مطبوع و دلپذیر است می‌توانید علاوه بر شنا کردن در آب شیرین استخر هتل فولتون در تراس آفتاب این مجموعه تفریحی، آفتاب بگیرید.
 
 
مدیریت مجموعه هتل فولتون روی تمیزی آب استخر دقت و وسواس زیادی دارد. به همین جهت این استخر دارای دو سیستم مجزای تصفیه آب است که یکی از آن‌ها وظیفه اوزون زنی به آب استخر را دارد و دیگری با سیستم تصفیه شنی، به‌طور مداوم آب استخر را از هرگونه آلودگی پاک‌سازی می‌کند. همچنین سیستم کلرزنی اتوماتیک به آب باعث می‌شود آب استخر هتل فولتون همواره تمیز، شفاف و از هرگونه آلودگی به دور باشد.

سانس های استخر روباز هتل فولتون

اگر می‌خواهید در زمان اقامت خود در هتل فولتون از استخر این مجموعه استفاده کنید بهتر است بدانید که : آقایان : از ساعت 8 الی 10 صبح و 18 الی 23 شب و خانم‌ها : از ساعت 10 الی 16 عصر می‌توانند در سانس های دو ساعته از امکانات استخر روباز هتل فولتون استفاده کنند.
pool
استخر در ساحل
استخر هتل فولتون

ازن زنی به آب استخرهای شنا، سیستم تصفیه آب بر اساس استاندارهای اروپایی


بد نیست بدانید ازن زنی به آب استخر یکی از پیشرفته ترین سیستم های تصفیه آب استخر در دنیا است که استخر هتل فولتون قشم نیز از آن برخوردار است. اما در فرآیند ازن زنی به آب استخر چه اتفاقی رخ میدهد و این سیستم چطور آب استخرهای شنا را از هر گونه آلودگی پاک میکند؟
تمامی کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا هستند موظف‌اند که بر اساس استاندارد DIN 19643 آب استخرهای شنای خود را به‌اندازه‌ای تصفیه و پاک‌سازی کنند که کیفیت آب استخر دقیقاً به‌اندازه آب آشامیدنی باشد. این یعنی غلظت ترکیبات هالومتان در آب استخر باید چیزی کمتر از 35 میکروگرم در لیتر باشد.
به دلیل آن‌که غلظت ترکیبات هالومتان در شیوه کلرزنی آب استخر، استانداردهای لازم برای شنا را فراهم نمی‌کند، لذا‌ کشورهای اروپایی به‌منظور بالا بردن سطح اطمینان از پاکی آب و کاملاً بی‌خطر بودن آن برای شنای شناگران، شیوه دیگری را برای تصفیه آب ابداع کردند که ازن زنی به آب استخر است.
اکنون ازن زنی به آب استخر مطمئن‌ترین شیوه برای ضدعفونی کردن آب است. ضمن آن‌که این روش شفافیت آب را نیز افزایش می‌دهد. بد نیست بدانید که ازن زنی به آب استخر برخلاف پاک‌سازی آب با کلر هیچ‌گونه خارش، سوزش و حساسیت پوستی را ایجاد نمی‌کند. این شیوه از تصفیه آب باعث می‌شود آب استخر برای افرادی که به شنا علاقه‌مند هستند، اما از بیماری‌های تنفسی مانند آسم رنج می‌برند، بسیار مناسب باشد. بدیهی است که استخرهایی که صرفاً از کلرزنی برای پاک‌سازی آب استفاده می‌کنند اصلاً فضای مناسبی برای افراد مبتلابه آسم ندارد. ازن هیچ بوی خاصی ندارد، بوی بد آب استخر را از بین می‌برد و البته در PH آب نیز تغییری ایجاد نمی‌کند.

مزیت دیگر تصفیه آب استخر با تکنیک ازن زنی این است که به دلیل افزایش اکسیژن آب بعد از ازن زنی به آن، هوای محیط استخرهای شنا بسیار پاک و نشاط‌آفرین می‌شود و شناگران می‌توانند ساعت‌ها بدون احساس خستگی در آب استخر شنا کرده یا در تراس آفتاب آن بنشینند و از هوای پاک و پر از اکسیژن لذت ببرند.
به همین دلیل است که مدیریت هتل فولتون برای تصفیه و پاک‌سازی آب استخر روباز خود نیز از این شیوه استفاده می‌کند. که البته تنها شیوه تصفیه آب در استخر هتل فولتون نیست.

سیستم تصفیه شنی آب استخر، پاک‌سازی آب از وجود ذرات معلق

دستگاه‌های تصفیه شنی آب استخر، مجهز به فیلترهای قدرتمندی هستند که می‌توانند جلوی عبور هر نوع ذره معلق موجود در آب استخر را سد کنند. مکانیسم تصفیه آب در فیلتر‌های تصفیه شنی به این صورت است که ابتدا آب استخر از بالای مخزن وارد آن می‌شود. سپس به دلیل نیروی جاذبه زمین آب به‌تدریج از فیلترهای شنی زیرین عبور داده‌شده و در کف مخزن جمع می‌شود. در این پروسه تمامی ذرات معلق موجود در آب توسط فیلترهای شنی جذب می‌شود. درنهایت آب تصفیه‌شده به کمک لوله‌های خروجی از مخزن خارج و وارد سیستم لوله‌کشی آب استخر می‌شود. البته فیلترهای این نوع از دستگاه‌های تصفیه آب تنها قادر به حذف ذرات معلقی هستند که اندازه آن‌ها از یک مقدار مشخصی کوچک‌تر نباشد. در حقیقت فیلترهای شنی، آب را از وجود ذرات معلق پاک می‌کنند و امکان حذف ذرات محلول در آب را ندارند.
به همین سبب است که مدیریت هتل فولتون علاوه بر استفاده از سیستم تصفیه شنی آب استخر به‌منظور پاک‌سازی آن، از تکنیک‌های ازن زنی و کلرزنی نیز استفاده می‌کند.
استخر هتل فولتون
 
استخر شنا