دره ستارگان قشم [ + تور ساحل جنوبی قشم ]

دره تندیس ها
دره تندیس ها یا دره مجسمه (یکی دیگر از شگفتی‌های طبیعی قشم)
سپتامبر 3, 2017
تنگه چاهکوه
تنگه چاهکوه (مکانی آرام، عجیب و پر رمز و راز)
سپتامبر 3, 2017
دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم، مکانی اعجاب انگیز و پر رمز و راز در جزیره قشم

اگر تصمیم دارید چند روزی را به سیاحت بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم به جنوب کشور سفر کنید و روزهایی پر از خاطرات زیبا را، در جزیره زیبای قشم تجربه کنید.

جزیره قشم علاوه بر ساحل زیبا و آفتاب درخشان خود، مناظر شگفت‌انگیز و کم‌نظیری دارد که شما را متقاعد می‌کند بیش از یک بار به آن سفر کنید. یکی از این مناظر اسرارآمیز، دره ستاره‌ها است.

دره ستارگان قشم،که برخی آن را دره ارواح قشم نیز می نامند، با ستون‌های سنگی زیبای خود، ظاهری متفاوت، باشکوه و به عقیده برخی از بازدیدکنندگان و اهالی بومی این منطقه، ترسناک دارد.

دیدن این مناظر بیش از هر چیز لوکیشن فیلم‌های تخیلی چون «مکس دیوانه» را تداعی می‌کند. ظاهر عجیب و متفاوت دره ستارگان، بومیان آنجا را نیز وا‌داشته تا افسانه‌های جالبی خلق کنند و از سالیان دور، دهان به دهان به نسل امروز برسانند.

 واقعیت‌های علمی که زمین‌شناسان از آن سخن می‌گویند ما را از وحشت افسانه‌های بومیان رها می‌کند و اجازه می‌دهد با آسودگی از شکوه و عظمت دره ستاره‌ها دیدن کنیم.

دره ستارگان قشم برخلاف افسانه‌ها و مانند نامش زیباست. شما می توانید با تور دره ستارگان قشم این زیبایی را از نزدیک ببینید. در این مقاله قصد داریم شما را با افسانه‌ها و واقعیت‌های این پدیده ارزشمند گردشگری ایران، آشنا کنیم.

 • افسانه‌های دره ستارگان قشم
 • دلیل علمی ظاهر کم‌نظیر دره ستارگان قشم
 • ستارگان دره ستارگان قشم
 • موقعیت جغرافیایی دره ستارگان قشم
 • مسیرهای دسترسی به دره ستارگان قشم
 • دره ستارگان قشم و گردشگران سراسر دنیا
 • برای سفر آماده شوید
 • تور دره ستارگان قشم

افسانه‌های دره ستارگان قشم

 

دره ستارگان قشم

بومیان این منطقه، دو افسانه رایج درباره دره ستارگان قشم دارند. اولین افسانه مربوط به دلیل نام‌گذاری این دره است. ساکنین نواحی اطراف دره ستارگان، اعتقاد داشتند که افتادن ستاره‌ها از آسمان، چنین صحنه‌ای را خلق کرده است.

پرتاب سنگ به درون آب را تصور کنید. سنگ به درون آب فرو می‌رود اما قطرات به‌هم‌پیوسته آب، به شکل ستون‌های بلوری اطراف محل پرتاب سنگ، سر برمی‌آورند.

به عقیده نسل‌های گذشته‌ی اطراف دره ستارگان، روزی ستاره ‌ها از آسمان به زمین افتادند و پرتاب خاک به سمت بالا این صحنه را به وجود آورده است.

آن‌ها معتقدند پس از برخورد ستاره‌ها با زمین، خاک به همین صورت خشک شده و ستون‌ها بر زمین باقی مانده‌اند. به همین دلیل این دره را به زبان محلی خود «اَستاله کَفتَه» یا همان «ستاره افتاده» می‌گویند.

بعدها در میان گردشگران، این منطقه با نام دره ستارگان رایج شده است. البته برخی نیز معتقدند به جای بارش ستاره‌ها، شهاب باران این منظره را ایجاد کرده است.

افسانه دوم مربوط به صدای خوفناک باد، در میان ستون‌های دره ستارگان است. چیدمان به‌خصوص این ستون‌ها باعث شده که عبور باد از میان آن‌ها با صدایی عجیب و ترسناک همراه باشد.

مردم این نواحی، صدای باد را به موجودات ماوراءالطبیعه چون اجنه و شیاطین نسبت می‌دهند. برخی نیز اعتقاد دارند این دره در نیمه‌شب میزبان ارواح سرگردان است. به همین دلیل در ساعات غروب آفتاب تا روشنایی روز بعد، در این منطقه رفت‌وآمد نمی‌کنند.

گردشگران نیز برای اینکه پس از غروب آفتاب به این منطقه وارد شوند نیاز به مجوز رسمی از مدیریت ژئوپارک قشم دارند. البته بدون شک، این مجوز به دلیل مسائل مدیریتی بوده و ارتباطی به مسائل خرافی ندارد.

 

به عقیده نسل‌های گذشته‌ی اطراف دره ستاره‌ ها، روزی ستاره‌ها از آسمان به زمین افتادند و پرتاب خاک به سمت بالا این صحنه را به وجود آورده است. آن‌ها معتقدند پس از برخورد ستاره‌ها با زمین، خاک به همین صورت خشک شده و ستون‌ها بر زمین باقی مانده‌اند. به همین دلیل این دره را به زبان محلی خود «اَستاله کَفتَه» یا همان «ستاره افتاده» می‌گویند.

 

  آنچه برای سفر به جزیره قشم باید بدانیم!

دلیل علمی ظاهر کم‌نظیر دره ستارگان قشم

بر اساس مطالعات علمی، این پدیده مسحورکننده، مربوط به دوره زمین‌شناسی سنوزوئیک است و بیش از دو میلیون سال قدمت دارد.

برخلاف عقیده مردمان این منطقه، این ستون‌های نیستند که از زمین سر برآورده‌اند، فرسایش زمین باعث شده این ستون‌ها باقی بمانند. در واقع، دلیل به وجود آمدن این ستون‌ها، فرسایش زمین توسط تندبادها و رگبارهای فصلی است.

همچنین آب‌های سطحی نیز در به وجود آمدن دره ستارگان قشم، بی‌تأثیر نبوده‌اند. جنس این ستون‌ها از ماسه‌سنگ و سیمان آهکی است. این ستون‌ها سست و شکننده هستند و باران شدید می‌تواند روی شکل آن‌ها تأثیر بگذارد. البته این تأثیر به‌اندازه‌ای نیست که این ستون‌های چند متری و باشکوه را از بین ببرد.

ستارگان دره ستارگان قشم

 

ستارگان دره ستارگان قشم

 

همان‌طور که گفتیم روی زمین دره ستارگان قشم خبری از ستارگان درخشان یا خاموش نیست اما اگر نگاهی به بالای سرخود بی اندازید؛ آسمان دره ستارگان، در روزهایی که رطوبت و گرد و غبار به حداقل برسد، همچون آسمان کویر، رویاگونه و زیبا است.

آسمان شفاف و پرستاره‌ای که شما را به چیدن ستاره‌ها ترغیب می‌کند. این ستاره‌ها هستند که باعث شدند نام دره ستاره‌ ها، برازنده از پدیده زیبا باشد. افسانه‌های ترسناک بومیان قشم را فراموش کنید و ساعاتی از شب را زیر این گنبد زیبا سپری کنید.

موقعیت جغرافیایی دره ستارگان قشم یکی از عجایب هفت گانه قشم

دره ستاره ‌ها یا دره ارواح قشم در ضلع جنوب شرقی جزیره قشم و در مجاورت روستای برکه خلف واقع شده است. این دره در فاصله 20 کیلومتری شهر قشم قرار دارد.

با اتومبیل تنها 25 دقیقه زمان می‌برد تا از قشم به دره ستارگان برسید. بخش زیادی از جاده‌ای که از شهر قشم به سمت دره ستاره ‌ها می‌رود، جاده ساحلی و با مناظر زیبای دریا و آفتاب درخشان جزیره قشم است. پیشنهاد می‌کنیم برای رسیدن به دره ستار‌ه ‌ها عجله نکنید و مناظر زیبای میان راه را نادیده نگیرید.

مسیرهای دسترسی به دره ستارگان قشم

دره ستارگان قشم در 5 کیلومتری ساحل جنوبی جزیره قشم و در نزدیکی روستای برکه خلف قرار دارد. با توجه به اینکه اغلب گردشگران این منطقه در شهر قشم ساکن می‌شوند، مسیرهای دسترسی از سمت این شهر را خواهیم گفت.

از شهر قشم به سمت پارک زیتون و جاده جنوبی بروید. این مسیر از غارهای خربس و ساحل طلایی می‌گذرد. پس از عبور از این دو جاذبه گردشگری جزیره قشم، تابلو روستای برکه خلف را خواهید دید.

وارد جاده فرعی روستا شوید و از آن عبور کنید. 500 متر بعد از روستای برکه خلف، تابلو بزرگ چوبی دره ستاره ‌ها نظرتان را جلب خواهد کرد. سرانجام در 5 کیلومتر شمال روستا، به دره ستارگان قشم می‌رسید.

تا مسافت 500 متری دره ستاره‌ها، آسفالت است و پیمودن باقی مسیر نیز با خودرو مقدور است.اگر از درگهان به سمت دره ستاره ‌ها می‌روید، از جاده‌ای که به روستای رمچاه می‌رود عبور کرده و به سمت ساحل طلایی بروید.

در میان راه از پارک بیوتکنولوژی قشم نیز عبور خواهید کرد. وقتی به بقایای سکوی نفتی بزرگ رسیدید به سمت راست حرکت کنید. از این نقطه، خیلی زود به مقصد شگفت‌انگیزی که در انتظارش هستید خواهید رسید.

  تاریخچه جزیره قشم (در 9 دوره تاریخی) - بزرگ‌ترین جزیره ایران

خالی از لطف نیست که بگوییم این دکل نفتی را طوفان از اماراتی‌ها ربوده و به ایران آورده است. به دلیل فضای وسیعی که اشغال کرده بود به مزایده گذاشته شده و توسط یک شرکت ذوب آهن خریداری شده است.

این شرکت هر روز بخشی از آن را جدا می‌کند و به کارخانه خود می‌فرستد. شاید امروز که شما در حال خواندن این مقاله هستید، چیزی از بقایای آن به جا نمانده باشد.

تور دره ستارگان قشم را با تور ساحل جنوبی قشم هتل فولتون تجربه کنید.

دره ستارگان قشم و گردشگران سراسر دنیا

 

نمایی از دره ستارگان

 

جزیره قشم، عجایب زیادی در دل خود جای داده است. این مناظر بی‌بدیل که در فاصله‌ای کوتاه در کنار هم قرار گرفته‌اند، به عجایب هفتگانه قشم معرف هستند.

جنگل‌های حرا، غار نمکدان، تنگه چاه‌کوه، غارهای خربس، لاک‌پشت‌های دریایی و جزیره ناز قشم دیگر عجایب جزیره قشم هستند. وجود این حجم از دیدنی‌های نادر، جزیره قشم را به مکان مناسب و جالب توجهی برای گردشگران تبدیل کرده است.

ژئوپارک قشم، تنها ژئوپارک خاورمیانه است که توسط یونسکو تائید شده و از استانداردهای گردشگری آن تبعیت می‌کند. این ژئوپارک علاوه بر مناظر زیبای خود، گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری را نیز در خود جای داده است.

تنها 35 کشور در دنیا ژئوپارک دارند. در این میان، کشور چین دارای 8 ژئوپارک است که درآمد سالیانه حاصل از آن بیش از درآمد نفتی ایران است. ژئوپارک‌های مجموعه‌ای از پدیده‌های طبیعی، جغرافیایی و زمین‌شناسی هستند که در یک منطقه وجود دارند.

به هر کدام از این پدیده‌ها یک ژئوسایت گویند. دره ستاره ‌ها یکی از ژئوسایت‌های مشهور ژئوپارک قشم است. این دره شگفت‌انگیز، پس از اکران فیلم سینمایی اژدها وارد می‌شود در میان گردشگران داخلی، شهرت بیشتری یافت.

بیشتر صحنه‌های اصلی این فیلم، در دره ستارگان قشم گرفته شده است. تصاویر زیبا و وسوسه‌برانگیزی که توسط فیلم‌بردار خوب کشورمان، هومن بهمنش و کارگردان باسابقه این فیلم، مانی حقیقی به ثبت رسیده است.

این پدیده زمین‌شناسی نادر، در قاره آسیا بی‌نظیر است و تنها مشابه آن را در کشور آمریکا یافته‌اند. دره ستاره ‌ها توریست‌های خارجی زیادی را نیز جذب کرده است اما پتانسیل بیشتری دارد و می‌تواند در کنار سایر جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم و سراسر ایران، درآمدزایی خوبی برای کشورمان داشته باشد.

 

ژئوپارک قشم، تنها ژئوپارک خاورمیانه است که توسط یونسکو تائید شده و از استانداردهای گردشگری آن تبعیت می‌کند. این ژئوپارک علاوه بر مناظر زیبای خود، گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری را نیز در خود جای داده است. تنها 35 کشور در دنیا ژئوپارک دارند.

تور دره ستارگان قشم

برای سفر آماده شوید

پیش از هر چیز باید اطلاع داشته باشید که برای سفر به دره ستاره ‌ها، باید فصل مناسبی را انتخاب کنید. آب و هوای جزیره قشم گرم است. پاییز، تابستان و نوروز دارای هوایی معتدل و دلپذیر و مناسب برای گردشگران است.

در هر حال آفتاب درخشان جزیره قشم را فراموش نکنید و عینک دودی، کرم ضد آفتاب، کلاه و لباس راحت و مناسب داشته باشید. دره ستارگان قشم پارکینگ و غرفه بلیت‌فروشی دارد.

از ساعت 8 صبح تا غروب آفتاب می‌توانید از این دره دیدن کنید. برای بازدید حداکثر، سه ساعت زمان نیاز دارید. ورودی دره ستاره ‌ها با دو ستون بلند برافراشته همچون دروازه‌ این شهر، در انتظار بازدیدکنندگان است.

تمام مناظر این دره، پر از سوژه‌های عالی برای عکاسی است. به ویژه اگر دوست داشته باشید می‌توانید تصاویر زیبایی از بالای دره داشته باشید. خصوصاً اینکه بالای دره، کادر زیبایی برای عکس‌های سلفی دارد.

  آشنایی با 12 مرکز خرید در قشم و درگهان

برای اینکه به بالای دره بروید باید مسیر اصلی را تا انتها طی کنید. تابلوهای راهنما در طول مسیر تعبیه شده‌اند و به کمک آن‌ها به راحتی می‌توانید خود را به پلکان برسانید. بالای پلکان مناظر شگفت‌انگیزی در انتظار شما است.

مراقب قدم‌های خود باشید. خاک این منطقه سست است و ممکن است سر بخورید. با کمی دقت می‌توانید از پله‌ها بالا بروید. این دره از هر زاویه‌ای مناظر زیبا و دیدنی دارد.

جهت اطلاع از تور دره ستارگان قشم به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

تور دره ستارگان قشم

 

معمولاً بومیان منطقه با شتر به استقبال شما خواهند آمد. اگر مایل باشید می‌توانید با پرداخت هزینه، مسیر دره ستاره‌ ها را سوار بر شتر بپیمایید.

در ابتدای ورودتان ممکن است غرفه‌های فروش صنایع‌دستی دایر باشد که در آن آثار هنری ساخته شده از صدف‌های دریایی به فروش می‌شود.

مردم این منطقه آداب و رسوم خاص خود را دارند و مانند سایر اقوام، لباس محلی مخصوص منطقه خود را نیز می‌پوشند. اگر این لباس به نظرتان زیباست و دوست دارید یکی از آن‌ها را داشته باشید، می‌توانید از فروشگاه کوچکی که در ابتدای روستای برکه خلف قرار دارد تهیه کنید. یکی از ویژگی‌های این روستا، پاکیزگی فوق‌العاده آن است.

اهالی این روستا اهمیت زیادی به پاکیزگی کوچه‌های روستا می‌دهند و خانم‌های روستا با کمک هم دو الی سه بار در هفته همه جا را تمیز می‌کنند.

اگر تمایل دارید شب را در حوالی روستای برکه خلف اقامت کنید، می‌توانید از «اقامتگاه بوم‌گردی ستاره ‌ها» استفاده کنید. این اقامتگاه خانه‌ای قدیمی است که حدود ده سال است از آن به عنوان اقامتگاه استفاده می‌شود.

اتاق‌های این اقامتگاه، طراحی سنتی و ساده دارند که مشابه خانه‌های اهالی همان منطقه است. البته نگران نباشید، برای رفاه گردشگران امکانات مناسبی فراهم شده است.

خود را مجهز کنید و به قشم سفر کنید. جزیره زیبای قشم، پر از زیبایی و رمز و راز است. این جزیره هم زیبایی‌های بی‌شمار دارد و هم جلوه‌هایی کمیاب از قدرت پروردگار را در دل خود جای داده است. گونه‌های کمیاب و رو به انقراض جانوری که معروف‌ترین آن لاک‌پشت دریایی پوزه عقابی است.

گونه‌های گیاهی مناسب آب و هوای گرم و خشک و جنگل‌های شگفت‌انگیز حرا نیز بسیار دیدنی است. هر چه در این شهر بگردید و عکاسی کنید زمان کم می‌آورید.

فقط مراقب گرمای طاقت‌فرسای این شهر باشید. بهترین فصل برای کسانی که به آب و هوای معتدل عادت دارند، پاییز و زمستان است. ایام نوروز نیز هوای مناسبی برای سفر دارد. قشم در این فصول میزبان گردشگران زیادی است.

تور دره ستارگان قشم بخشی از تور گشت ساحلی جنوبی قشم است و فرصتی است تا بتوانید بخشی از زیباییهای قشم را ببینید.

 تور گشت ساحل جنوبی قشم

شروع گشت ساعت 8.30 صبح تا 13.30 می باشد.
مکان های بازدید شامل: غار خوربس، دره ستارگان، جزایر ناز و جزیره ی هنگام می باشد. ناهار در هتل (با هزینه مهمان)، ساعت 18 سرویس رفت به مراکز خرید قشم، ساعت 22 سرویس برگشت از مرکز خرید قشم و پذیرایی با دسر مخصوص در کافه رستوران روی آب در ساحل فولتون. هزینه ورودی ها و قایق بر عهده مهمان می باشد.

نرخ تور: نفری 120.000 تومان می باشد.

 

جهت اطلاع از تور دره ستارگان قشم با هتل فولتون قشم تماس بگیرید.

 076-35344265-7

09122006373

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

54 دیدگاه ها

 1. یاسین محمودی گفت:

  دره ستارگان قشم واقعا اعجاب انگیزه و یک بار دیدن آن کم هست.

 2. محمد ایمانی گفت:

  من قشم رفتم ولی دره ستارگان رو ندیدم. چه حیف شد. الان که عکسها رو دیدم دلم دوباره سفر قشم را خواست.

 3. کمال گفت:

  سلام از چه طریقی می تونم تور دره ستارگان قشم را رزرو کنم؟

 4. ثریا گفت:

  سلام با بچه 5 ساله میتونیم تور دره ستارگان را بگیریم؟

  • شروین گفت:

   بله برای بالارفتن مسیرهای دسترسی وجود دارد اما برای اولین بار بهتر است با یک راه بلد بروید تا شما را از مسیرهای مناسب برای کودکان ببرد.

 5. سمیرا گفت:

  واقعا جای بسیار زیبا و آرامش بخشه . به همه دوستانم پیشنهاد میکنم در فصل های سرد به دره ستارگان قشم برونند و از این مکان زیبا لذت ببرن.

 6. hassn گفت:

  من چند باری رفتم واقعا لذت بردم از دره ستارگان قشم هرسری هم میرم واقعا برام جذابیت خاصی داره. واقعا عالیه

 7. مریم گفت:

  من خیلی دوس دارم یکبار برم از دره ستارگان قشم دیدن کنم ولی دو تا بچه 6 ساله دارم نمیدونم میتونم برم یا نه ؟ احساس میکنم شاید خیلی سخت باشه با دو تا بچه . خوشبحال دوستانی که از این مکان فوق العاده دیدن کردن .

  • مدیران سایت گفت:

   سلام
   بله دسترسی به تمام جزیره و امکانات بسیار خوبی داره میتونید با یک کار بلد بروید که برای کودکان هم راحت باشه.

 8. سعید گفت:

  بهترین جا برای عکاسی بنظر من دره ستارگانه من که خیلی عکس های فوق العاده ای انداختم امیدوارم همه ی مردم برای یکبار همشده از این مکان اسرارآمیز دیدن کنن.

 9. سمیه گفت:

  سلام
  از دوستای عزیزم میخواهم یه تور خوب برای دره ستارگان قشم پیشنهاد کنند. ممنون میشم ازتون

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی تورهای خوبی هستن که شما میتوانید با سرچ آنها رو پیدا کنید پیشنهاد میکنم در انتخاب تور دقت کنید که از تمام مکان های جزیره قشم دیدن کنید.

 10. غزاله گفت:

  بنظر من شاهکاره جایه قشنگیه حتما یکبار دیگه میرم.

 11. mohammad گفت:

  سلام
  من پارسال به جزیره قشم سفر کردم دره ستارگان یکی از جاذبه های بی نظیر ایرانه به همه پیشنهاد میکنم حتما از دره ستارگان دیدن کنید.

 12. فرشاد گفت:

  سلام دوستان
  از دوستانی که به جزیره قشم رفتن میخواستم بدونم آیا دره ستارگان از خود جزیره خیلی دوره؟

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   نه خیلی دور نیست بهتره برای اولین بار با یه آدم راه بلد بدید که به مشکل نخورید .

 13. محمدی گفت:

  سلام
  از مطالب مفیدتون ممنون . خیلی مشتاق شدم که به جزیره قشم بروم و از دره ستارگان دیدن کنم ممنون میشم از دوستای خوبم اگه امکانش هست یک تور برای دره ستارگان معرفی کنید.

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   خیلی تورهای خوبی هستن که شما میتوانید با سرچ آنها رو پیدا کنید پیشنهاد میکنم در انتخاب تور دقت کنید که از تمام مکان های جزیره قشم دیدن کنید.

 14. مهناز گفت:

  ممنون بابت زمانی که گذاشتید برای آشنایی با جزیره قشم. خواستم بدونم شرایط رفتن به این مکان دره ستارگان بچه صورته؟ جایی هست که بخوایم هتل یا بلیط رزرو کنیم؟

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   جزیره قشم خیلی هتل داره ولی نظر من بخوای هتلی بنام فولتون وجود داره همه امکاناتش بسیار عالیه و از همه مهمتر تازگیا یه تخفیف خیلی خوبی هم زده من یکبار که رفتم جزیره قشم این هتل رزرو کردم ازش خیلی راضی بودم همیشه هم پیگیر این هتل هستم و به همه دوستانم معرفی میکنم .

 15. حسین گفت:

  سلام
  برای قشم گردی و دیدن از این مکان زیبا دره ستارگان و تمام مکان های زیبا قشم چند روز زمان کافیه؟

  • مدیران سایت گفت:

   سلام
   بستگی به توری که دارید بعضی از تورها 4 روزه است ولی از همه مکان های قشم دیدن میکنن تو انتخاب تور دقت کنید حتما.

 16. صفری گفت:

  من چندباری رفتم به جزیره قشم ولی هربار وقت کم آوردم که برم از دره ستارگان دیدن کنم یعنی هرباری که رفتم سفر کاری بوده ولی اینسری با همسرم تصمیم گرفتیم اول از همه از مکان آرامش بخش و زیبا دیدن کنیم.

 17. منظری گفت:

  من چند سال پیش به جزیره قشم رفتم ولی متاسفانه خیلی از جاهای زیبا این جزیره نتونستم دیدن کنم مخصوصا دره ستارگان که بعضی از دوستانم رفته بودن خیلی ازش تعریف میکردن امیدورام بتونم امسال برم.

 18. سعید نظری گفت:

  سلام دوستان
  من و دوستانم قرار پاییز بریم به جزیره قشم خواستم بدونم از دوستانی که رفتن هتل خوب میشناسید که معرفی کنید ممنون میشم .

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   من یه هتلی میشناسم که واقعا از نظر امکانات عالیه از همه نظر من همیشه این هتل (فولتون) میرم به تازگی هم یه تخفیفات خوبی هم گذاشته اگه بتونید از تخفیفاتش استفاده کنید که عالی میشه من هر سری میرم همیشه این هتل رو رزرو میکنم .

 19. سارا گفت:

  واقعا شگفت انگیزه دره ستارگان من هر بار که میرم جزیره قشم اولین جایی که میرم این مکان آرامش بخشه من که خیلی دوسش دارم.

 20. مصطفی حیدری گفت:

  سلام دوستان
  پیشنهاد من به شما اینه جزیره قشم با ماشین برید بسیار عالیه مخصوصا دره ستارگان و ساحل ناز عالی بود.

 21. ساناز رجبی گفت:

  جای بی نظیره و بکر شاید فقط تو فیلما دیده باشید. حتما برید این مکان زیبا از نزدیک دیدن کنید.

 22. صفدری گفت:

  واقعا جای شگفت انگیزه خیلی زیبا بودموقع غروب برید یه جوره دیگه ای دره ستارگان را می بینید . من که خیلی لذت بردم.

 23. کریمی گفت:

  واقعا عالیه اگه میخواید جزیره قشم برید اول از همه برید دره ستارگان از دیدنش لذت میبرید در این حد که جاهای دیگه این جزیره رو فراموش میکنید من که خیلی هیجان زده شدم.

 24. مژگان گفت:

  خیلی زیبااااااست … من تو یکی از تبلیغات تلویزیون دیدم کنجکاو شدم که برم پارسال بود رفتم عالی بود مخصوصا شب فوق العاده بود پیشنهاد میکنم حتما دره ستارگان از نزدیک ببنید. حتما برید

 25. لیلا گفت:

  دوستان عزیز هتل خوب میشناسید که تمام امکاناتش خوب باشه و دسترسی خوبی هم داشته باشه ممنون میشم ازتون.

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیزم
   قبلا هم هتل فولتون معرفی کردم من چون همیشه این هتل میرم و از تخفیفاتش استفاده میکنم و واقعا رفتار پرسنل هاشون. تمیزی اتاق. غذا حرف نداره . به تازگی هم تخفیفات خوبی گذاشته پیشنهاد من به شما این هتله . سفر خوبی داشته باشید.

 26. سمیه گفت:

  عجب جزیره قشنگی مخصوصا دره ستارگان فوق العاده بود.

 27. محمدی گفت:

  سلام به همه دوستای خوبم
  من 6 فروردین بودم رفتم جزیره قشم واقعا همه چیز عالی بود، دره ستارگان و دیگر جاهای دیگه این جزیره هر چی بگم کم گفتم به ما که خیلی خوش گذشت . راستی دوستانی که میگن هتل خوب سراغ دارید دوست عزیزمون هتلی که معرفی کردن هتل فولتون عالیه از نظر من تمام امکاناتش. دسترسی هاش ، سرویس دهی هاش عالی بود ما که خیلی راضی بودیم.

 28. مهدی گفت:

  سلام دوستانی که به جزیره قشم رفتن بنظرتون زمستون اب و هوای اونجا خوبه یا بهار این میدونم تابستون خیلی گرمه ممنون میشم راهنمایید کنید؟

 29. ساسان گفت:

  من که از دیدن این مکان زیبا لذت بردم مخصوصا شب هوا خیلی خوب بود از نظر من یکی از زیبا ترین عمارت خاکی (دره ستارگان) میشه گفت.

 30. مریم گفت:

  سلام من قصد رفتن به جزیره قشم دارم میتونید کمک و راهنمایی در مورد هتل و مکان های دیدنی این جزیره بکنید خیلی مشتاق شدم اول از همه دره ستارگان برم فکر کنم خیلی هیجان زده بشم . ممنون

 31. فهیمه گفت:

  سلام ممنون از مطلب مفیدتون خیلی خوشحالم شدم این مطلب خوندم و خیلی هیجان زده میخواستم راهنمایید کنید بنده رو برای رزرو یک هتل خوب ممنون میشم .

  • مدیران سایت گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از اینکه وقت گذاشتید مطالب ما رو خوندید .
   من قبلا هم به دوستانی که درخواست هتل خوب در قشم کرده بودن معرفی کردم من چند بار هتل فولتون رفتم از تمام امکانات . پرسنل ها و … راضی بودم هم من هم خانواده ام ویو خیلی خوبی داره پیشنهاد من به شما هتل فولتون هست.
   سفر خوبی داشته باشید.

 32. راضیه گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوبتون
  من چند باری هم قشم رفتم و هم کیش واقعا قابل مقایسه نیستن این دو من بیشتر قشم دوس دارم بخاطر اینکه خیلی مکان های تفریحی داره مخصوصا دره ستارگانش اصلا فکر نمکردم این همه زیبا باشه فوق العاده بود.

 33. هانیه گفت:

  سلام من اولین بار سال 1393 رفتم قشم واقعا کیف کردم از تمیزی این جزیره. فقط میتونم بگم حتما برید و از تمام مکان های هیجان انگیز این جزیره دیدن کنید.

 34. مجید گفت:

  از نظر من جزیره قشم یکی از جاهای دیدنی ایرانه که باید رفت و از نزدیک دید چون واقعا هیجان انگیزه میشه گفت یکی از بهترین سفرهاست .

 35. مهرنوش گفت:

  برای رفتن به قشم و دیدن تمام مکان های دیدن این منطقه مخصوصا دره ستارگان چند روز کافیه ؟

 36. مریم ابارشی گفت:

  سلام
  بنظرتون در فصل پاییز چه نوع لباس های باید همراه داشت که زیاد اذیت نشیم؟ مرسی

  • مدیران سایت گفت:

   سلام
   این فصل سال آب و هوای خوبی داره ، ولی واسه اینکه مطمن بشید میتونید یه سویشرت بیارید. خوش بگذره

 37. مرجان گفت:

  برای من آرامش دره ستارگان فوق العاده بود مخصوصا شب، اگر به قشم رفتید حتما از جاذبه های جزیره قشم دیدن کنید حیفه من خودم 3 باری میشه رفتم قشم ولی این سری فقط رفتم از این مکان های هیجان انگیز دیدن کردم.

 38. عبیری گفت:

  سلام به همه دوستای خوبم
  من یک ماه پیش دره ستارگان بودم خیلی هیجان انگیز بود برای من مخصوصا شب آب و هواش هم خوب بود. خلاصه محشر بود حرف نداشت این مکان زیبا.

 39. عبیری گفت:

  سلام به همه دوستای خوبم
  من یک ماه پیش دره ستارگان بودم خیلی هیجان انگیز بود ، راستی دوستانی که درخواست هتل خوب کردن من چند تا هتل دیدم خوشم نیومد ولی هتل فولتون از تمام امکاناتش راضی بودم غذا، پرسنل، ویو خوب و… اگه دوس دارید و رفتید جزیره قشم دنبال هتل خوب بودید این هتل هم یه سر بزنید .

 40. محمدلو گفت:

  جای بسیار خوشگلیه
  واقعا دلم میخواست ببینم 🙂 گرمایی خیلی بدی داشت واقعا گرما زاده شدیم بنظرم بهترین فصل پاییز یا زمستانه . تو اون گرما چند تا عکس خوشگل هم انداختیم از دره ستارگان ولی باحال بود. حتما برید.

 41. اسمی گفت:

  دره ستارگان فوق العاده مخصوصا شب یا عصر هم هوای خوبی داره اون تایم هم دیدنیه این مکان. از نزدیک دیدینه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *